Blog specjalisty Marcina Małachowskiego z zakresu prawa oraz z zakresu finansów.

Pozostałe instytucje o tym samym charakterze

Pozostałe wymienione instytucje i organizacje nie świadczą co do zasady pomocy prawnej mającej charakter zastępstwa procesowego (zdarza się to rzadko, na przykład poprzez wynajęcie dla strony prawnika). Można w nich jednak uzyskać pomoc prawną zarówno na etapie sądowym, jak i na etapie przedsądowym czy w sprawach, w których nie ma potrzeby uruchamiania drogi sądowej.

Ilość spraw, która wpływa do różnych instytucji i organizacji, pokazuje ogromną skalę potrzeb w tej mierze – skalę nie do końca określoną, jako że dysponujemy danymi pochodzącymi z nielicznych, w skali kraju, organizacji. Dotyczy to zarówno osób występujących w sądach bez pełnomocnika

– 1 szukających pomocy w prowadzeniu sprawy, jak i osób borykających się z różnego rodzaju problemami poza sądem. Jako że problem zastępstwa procesowego był poruszany bardziej szczegółowo we wnioskach do rozdziałów poświęconych obronie i pełnomocnictwu z urzędu w sprawach karnych i cywilnych, skupimy się teraz na pomocy prawnej o innym charakterze.

This entry was posted in Kodeks. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *