Blog specjalisty Marcina Małachowskiego z zakresu prawa oraz z zakresu finansów.

Przewodnik po europejskich procedurach pomocy prawnej

– 13. Dodatkowo Komitet przedstawił „Przewodnik po europejskich procedurach pomocy prawnej”, zawierający przydatne informacje na temat systemów pomocy prawnej w wielu państwach-stronach Konwencji.

– 14. Na poziomie praktycznym Rada Europy także pomaga państwom w rozwijaniu systemów pomocy prawnej za pośrednictwem swych programów współpracy dla umocnienia rządów prawa , między innymi drogą tworzenia zbiorów reguł (np. „Reguły Komisji Pomocy Wzajemnej Bośni i Hercegowiny”), pisemnych zaleceń co do najlepszych sposobów doskonalenia przez państwa systemów pomocy prawnej (np. rekomendacje przedstawione przez ekspertów Rady Europy podczas seminarium regionalnego z udziałem krajów Grupy Wyszehradzkiej – Czech, Węgier, Polski i Słowacji – zorganizowanego 11-12 XII 2000 r. w miejscowości Trencianske Teplice) oraz gotowych strategii opracowywanych we współpracy z poszczególnymi państwami w postaci planów działania programów pomocy prawnej (np.„Plan działania” przyjęty przez uczestników regionalnego seminarium prawnego z udziałem Armenii, Azerbejdżanu i Gruzji, jakie odbyło się w Tbilisi 12-13 VI 2000 r.).

III. Struktury realizujące „Plan działania” – 15. Niniejszy „Plan działania” realizować będzie zarówno Rada Europy, jak i jej państwa członkowskie w ramach swych poczynań mających na celu podniesienie efektywności i poprawę funkcjonowania krajowych systemów sądownictwa.

– 16. Realizacja „Planu działania” powinna przebiegać w ramach CDCJ (z pomocą CEPEJ).

IV. Systemy pomocy prawnej: problemy, cele i działania – 17. Tworząc swój „Plan działania” w sprawie systemów pomocy prawnej, który realizowany będzie w ramach CDCJ (z pomocą CEPEJ ), CJ-EJ określił jako jego część następujące problemy, cele i działania, które należy traktować priorytetowo:

This entry was posted in Kodeks. Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *